СЕ ОМАЖИ ЗА ПАРТАЛНА КУКЛА, ИМАШЕ 250 ГОСТИ НА СВАДБАТА: По медениот месец, акушерките и помогнаа да роди бебе ИГРАЧКА!

Меиривоне Роха Мораес од Бразил се омажи за кукла од партал сошиена од нејзината мајка. Како што вели, почувствувала дека тоа е љубов на прв поглед. Имено, нејзината мајка направила партал кукла по име Марсело, бидејќи Меиривоне била многу несреќна бидејќи сите нејзини пријатели имале по некој, а таа била сама и немала со кого да се забавува, а штом Марсело завршил, знаела дека „тој е вистинскиот“.

Следувала бурна романса, па „двојката“ решила да се венча, а на нивната неповторлива венчавка присуствувале околу 250 гости. За семејниот живот со Марсел, 37-годишната вели дека е „прекрасен“, иако признава дека нејзиниот сопруг е прилично „мрзелив“. – Кога бев помлада, често немав партнер за форро (традиционално оро во североисточен Бразил).

Тогаш Марсело влезе во мојот живот и наеднаш сè доби смисла. Затоа решив да се омажам за него и беше прекрасно, а потоа и двајцата уживавме во првата брачна ноќ – рекла таа.

Сеќавајќи се на денот на нивната венчавка, Меиривоне, која живее во Бразил, вели: Тоа беше прекрасен ден за мене, многу важен, многу емотивен. Тој е човекот кој отсекогаш го посакував во мојот живот. Брачниот живот со него е прекрасен. Не се караме и тој ме разбира целосно, тој е многу добар и верен сопруг. Тој ми завидува на сите жени.

Сепак, не е сè „мед и млеко“ за среќната двојка, бидејќи Меиривоне е единствената во врската која работи и ги плаќа сметките. Марсело има толку многу големи квалитети, но неговата слабост е што е мрзелив. Воопшто не функционира.

Сепак, јас сум борец и работам и за двајца – објасни таа. По венчавката, младенците поминале еднонеделен меден месец во куќа на плажа во Рио де Жанеиро и набрзо го дочекале своето дете.

Имено, во мај Меиривоне во придружба на медицинска сестра и лекар родила бебе кое многу личи на тато. Навистина ме вознемирува кога луѓето велат дека нашиот заеднички живот е лага затоа што сум воспитана да секогаш ја кажувам вистината и навистина сум среќна со мојот сопруг – заклучила таа.
<class=”ads”>
<class=”embeddedContent”>