АНА НИКОЛИЌ ИЗГУБИЛа 50 КИЛОГРАМИ! Кога ќе и падне ШЕЌЕРОТ, земала по една лажица од овој деликатес. Ова е нејзиното МЕНИ за 7 дена! ГАРАНЦИЈА ЗА УСПЕХ

Ана Николиќ успеа да изгуби голем број килограми благодарение на советите на нутриционист и режимот на исхрана до кој строго се придржуваше. Ана, како што се шпекулираше своевремено, успеала да ослабе 50 килограми и затоа изгледа привлечно како на почетокот на кариерата.

Пејачката призна како изгледа по 7 дена здрава исхрана до која се придржува. Мојата тајна како ослабев: најважно е внесот на течности. Ја имам мојата утринска рутина. Штом станам пијам две чаши вода. Некогаш со лимон, некогаш без. После тоа доаѓа мојот појадок, често тоа е јајце со домат или некој друг зеленчук.

Понекогаш можеби само свежа салата или снегулки. За време на ручек јадам бело месо или риба со зеленчук на пареа. Ги исклучив јаглехидратите, се придржувам до внесот на калории од 1.000 kcal до 1.200 kcal. Целосно се откажав од слатките. И месото, освен рибата. Ако навистина ми падне шеќерот, тогаш јадам една лажица Нутела и замислете дека сум ја изела целата. Губењето на вишокот килограми е работа на психата – изјавила Ана.

Човекот мора цврсто да одлучи дека сака да промени нешто и така ќе успее. Првиот месец е тежок, но се навикнувате. Со помош на апчиња за слабеење, не чувствував глад и немав потреба да вечерам. Ако огладнам во доцните часови, јадам зеленчук. Морков, краставица или само зелена салата.

Колку помалку солено, толку подобро. Пијам 2 до 3 литри вода дневно. Понекогаш дури и 4 – признала таа. Ова е менито на Ана Николиќ
Појадок: 2 изматени јајца со еден домат, Јогурт со снегулки и 1 јаболко и грст кајсии/цреши со јогурт

Ручек: Супа од брокула, пржени пиперки со ориз лосос и печурки спанаќ со кромид и бело месо зелена салата со туна/ зелени ракчиња со риба

Вечера: малку овошен јогурт