„Работам на најголемиот брод за крстарење во светот и погледнете во каква минијатурна кабина живеам“

Можеби е најголемиот брод за крстарење во светот, но кога станува збор за кабините на екипажот, тие се сè само не големи, рече Кејли во
Таа моментално живее и работи на бродот за крстарење на Royal Caribbean „Wonder of the Seas“. Таа редовно го документира својот живот на бродот и објавува на социјалните мрежи.

Нејзината задача е да ги анимира гостите и нивните деца. Во едно од видеата таа ја покажа собата што ја дели со друг вработен на бродот и таа е навистина мала. Имаат кревет на спрат, мало купатило, гардероба во која речиси ништо не стои, секако нема прозори, друго се е резервирано се за гостите кои скапо плаќаат крстарење.

Како изгледа нејзината кабина погледнете во видеото: Бањата е толку мала што наеднаш можете да ги измиете забите преку мијалникот, да ги избричите нозете под туш и да вршите нужда во него – се пошегува таа и додаде дека, иако живеат на мал простор, таа и нејзината колешка добро се снаоѓаат и се задоволни.

Во еден дел од кабината има елеци за спасување на кои ги ставаат чантите, а под телевизорот има мал простор каде чуваат вотка и грицки. Кејли спие на долниот кревет, а нејзината цимерка Пем на горниот кревет. Имаат и мал фрижидер. Кејли, вели таа, сè уште е во шок што успеала да ја смести целата нејзина облека и други потреби во многу мал плакар.

Работењето на брод, открива таа, има многу убави страни. Покрај тоа што заработува пари и запознава многу нови луѓе, тој успева и да истражува прекрасни места каде што се закотвува. На бродот, таа има пристап и до салата на екипажот, каде што редовно вежба. ТАА Е ИСКРЕНА И ТОА ЛУЃЕТО ГО САКААТ

Можеме да ја користиме и гостинската теретана, но понекогаш теретаната на екипажот е потивка – рече таа, а пренесува The Sun.
Погледнете како изгледа луксузот на овој брод за крстарење: