Убавата Ивана е единствената Србинка која Роналдо ја следи на Инстаграм: „Имам дечко, тој доцни“ (ФОТО)

Големата португалска ѕвезда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, има повеќе од 500 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, што го прави најследен машки човек на оваа платформа. Фудбалерот, пак, на Инстаграм следи само нешто повеќе од 500 луѓе, а повеќето се негови колеги од тревниот терен.

Интересно е што од Балканот Роналдо ги следи Новак Ѓоковиќ, Лука Модриќ, кошаркарот Лука Дончиќ, но и една жена. Станува збор за нашата атлетичарка Ивана Мачановиќ, а на многумина не им е јасно зошто токму оваа дама се најде на списокот на луѓе што ги следи Кристијано.

И двајцата се амбасадори на познат спортски бренд, а само еден поглед на фотографиите на Ивана е доволен за се да биде многу појасно. Роналдо до неодамна дури и речиси постојано ги лајкуваше објавите на убавата спортистка.

Верувај ми, тоа е тајна за мене. Не го познавам Роналдо, не знам како ме најде на Инстаграм или зошто му се допаѓаат моите слики. Не знам ништо, и бев целосно изненаден. Имам момче, Роналдо доцни – изјави еднаш Ивана за локалните медиуми.

Покрај атлетската кариера, Ивана работи и како фитнес инструкторка, а таа е една од најталентираните спортистки од овие простори. Таа настапува за АК Бања Лука, натпреварувајќи се во дисциплините 60, 100, 200 и 400 метри.