Жената се омажила за себе, а набрзо поднела барање за развод

Според Индипендент, жена која наводно се омажила за себе поднела барање за развод по само еден ден брак со себе. Софи Море, 25-годишна девојка со повеќе од половина милион следбеници на Твитер и Инстаграм, во февруари објави дека се омажила за себе, заедно со фотографиите на кои е облечена во венчаница, долг бел превез и златна тиара.

Море открила и дека купила венчаница и испекла торта за да го прослави нејзиниот посебен ден. По објавувањето на веста, корисниците на социјалните мрежи беа поделени околу нејзината одлука. Додека некои го поддржуваа Море, други тврдеа дека целата работа е само за внимание.
И покрај ова, имаше и такви кои се согласија со идејата да се омажиш за себе. Еден коментатор дури сугерираше дека таа самата можеби ќе се решила на таков потег доколку има пари.

Мор се одлучила на необичен чекор, а нејзиното барање за развод по само еден ден брак покажува дека нејзината одлука можеби имала повеќе симболична природа отколку вистинска желба да се омажи за себе.

Во оваа ера на социјалните мрежи, многумина, вклучително и оваа девојка, не бираат средства повеќе да се промовираат себеси и бесмислените вредности зад себе за неколку лајкови.