Потпишавме договор за стан, а потоа открив дека ме изневерува! Десет месеци агонија довело до тешка одлука

Измамената жена откри како живеела со своето момче повеќе од 10 месеци пред да ја дознае вистината за него . Таа тврди дека нејзиниот маж се гледал со друга жена. Снепчет токму денес ме потсети дека пред три години бев на свадба со моето момче – се присетува една жена по име Кејти, која во видеото на својот профил на ТикТок рече дека преживеала семејно насилство.

Само што потпишавме нов договор за да се вселиме заедно во поголем, подобар, многу поскап стан и јас бев лудо вљубена во него. Не знаев дека ден пред таа свадба, на денешен ден пред три години, додека работел во кафеана, пришол на една жена и и го дал својот телефонски број – продолжува Кејти.

Таа понатаму открила дека првата порака која жената му ја испратила на нејзиното тогашно момче била да го праша дали е сингл. Тој очигледно одговори дека е.- И таа жена на крајот беше жената со која имаше афера во текот на 10-те месеци од нашата врска. Сега помина година и пол од тогаш, така што понекогаш се сеќавам на тоа, воопшто не ме засега. Ме потсетува дека го направив вистинскиот избор кога решив да излезам од таа ситуација – сподели Кејти.

Кејти, која често зборува на интернет за нејзиното искуство во врска со наводен нарцис, наиде на симпатии од нејзините следбеници. „Да, ја донесовте вистинската одлука“, „Дали сите изневеруваат? Сериозно. Ја губам секаква надеж“, напишаа корисниците. Други, исто така, се прашуваа како и требаше толку време да ја открие аферата. Одговарајќи на еден коментар, Кејти тврдела дека била со неименуван маж повеќе од една година по почетокот на аферата, бидејќи долго време не дознала за тоа.

За жал, Кејти е далеку од првата личност што ја споделила својата несреќна историја на врска на интернет.