100-ГОДИШНА БАБА ИМАЛА НЕИСПОЛНЕТА РОДЕНДЕНСКА ЖЕЛБА: Го кажала најчудното, а на вратата веднаш се појавила ПОЛИЦИЈАТА

Џин Бикетон, која наполни 100 години, ја исполни својата најголема роденденска желба : да биде уапсена од полицијата . Цел живот чесно живеела и никогаш не била во неволја со законот. Жан отсекогаш се грижел за болните откако работела како медицинска сестра со децении, вклучително и во војската за време на Втората светска војна.

Како што се приближуваше до својот стоти роденден, нејзините сограѓани ја искористија можноста да и исполнат една од животните желби. Имено, Џин викендов го прославувала роденденот со пријателите кога ја посетиле полицајци од полициската станица Мое во станбениот објект за стари лица Наракан Гарденс.

Никогаш во животот не сум бил уапсен . Им реков дека никогаш не сум бил пијан, никогаш не сум ја изгубил дозволата, никогаш не сум имал прекршок“, изјави Жан за Daily Mail Australia. Неверојатно роденденско изненадување Таа рече дека при лажното апсење полицајците и ставиле лисици на рацете.

Бев изненаден бидејќи беа прилично меки. И онака ми беа преголеми – истакна таа. Жан потоа бил придружуван до полициско возило паркирано пред домот за стари лица. Таа откри дека тоа бил еден од најдобрите родендени што некогаш ги имала и им се заблагодари на локалните полицајци што и го разубавиле денот. Полицијата на Викторија на својата Фејсбук страница напиша дека со задоволство ѝ помага на Жан да премине уште еден предмет од списокот со кофи.

„Среќни сме што спроведуваме вакви апсења. И посакуваме прекрасен 100-ти роденден!“, се вели во нивната изјава. Да се ​​потсетиме на бабата Идит Марвеј од Флорида, која минатата година наполни 100 години , а истата година го собори Гинисовиот рекорд во кревање тегови.