Го оставила бебето со дадилката (сестрае), кога се вратила дома затекла хаос – Нејзиното оправдување е скандалозно

Младата мајка Дел Огер (31) била преплашена откако се вратила дома и открила каков неред направилo нејзиното бебе додека бебиситерката спиела на софата. Минатиот месец го оставила својот едногодишен син Деклан на грижа на нејзината сестра Меган, а кога се вратила дома затекнала хаос.

Дел отишла на работа во 8 часот наутро, но цело време имала чувство дека нешто не е во ред, бидејќи неколку часа подоцна нејзината сестра престанала да и одговара на телефонот. Вознемирена, Дел се вратила во станот кратко по 13 часот за да го открие хаосот што го направила нејзиното дете откако нејзината сестра заспала, оставајќи го бебето будно.

„Деклан буквално ја исфрли секоја играчка, плус некои од моите чинии од кујната“, изјави Дел за Кенеди њуз. Дадилката инсистирала да спие само неколку минути и наводно мислела дека бебето дреме покрај неа. Меѓутоа, Дел не и верувала.

Таа ги загуби сите привилегии за чување деца“. Можеби после една година повторно ќе и верувам, но засега бебето ќе оди во градинка“, вели таа.

За среќа, на Деклан не му се закануваше овој инцидент, а неговата мајка сама се пошегува на тоа. Сега можам да се смеам на тоа, но не се смеев во тоа време“. Се изнервирав, но сега тоа е смешна приказна“, заклучила таа.