Даниела мислела дека сопругот и испратил љубовно писмо, а потоа ја дознала вистината – Одма се спаковала и заминала 3 недели пред пораѓајот

Даниела Ашер (31) очекувала дете со сопругот со кој била во брак три години, но само неколку недели пред да се породи дознала дека тој има афера со жена која ја запознал на Тиндер . Имено, таа мислела дека тој и испратил слатко љубовно писмо , за подоцна да открие дека тоа всушност му го испратила неговата љубовница нему, пишува The Sun.

Откако го отворила писмото и ја дознала вистината, Даниела го оставила писмото на креветот што го делела со сопругот и одлетала кај своето семејство во Шведска.

Со скршено срце, во 36-та недела од бременоста, таа замина за да може да се породи со семејството покрај неа наместо нејзиниот сопруг, кој во тој момент бил на пат со друга жена. Таа остана таму некое време со новородениот син Бруклин. Три недели пред да се породам, отворив писмо кое пристигна од неговата љубовница. Открив дека мојот сакан сопруг има афера веќе неколку месеци. Тој во тоа време беше во Амстердам и писмото дојде од Амстердам, па мислев дека тоа е љубовно писмо од него до мене.

Претпоставувам дека таа не знаела дека писмото ќе стигне пред него. Кога го добив писмото, се обидов да му се јавам многу пати, но имаше осум часа временска разлика меѓу нас и тој спиеше. Му испратив слика од писмото и во пораката напишав: „Ти си најголемото клише досега“ – рекла Даниела. Тврди дека не се ни обидел да и се јави бидејќи бил со љубовницата, а по три дена се вратил дома. Со оглед на тоа дека таа веќе беше на пат за Шведска, тие навистина не успеаја да разговараат.

Не можеше да поверува дека навистина заминав, но едноставно не сакав да бидам дома кога ќе дојде. Се чувствував како да сум во филм. Бев бремена во 36 недела и ја контактирав мојата бабица и ја молев да ми напише писмо за безбеден лет бидејќи само сакав да бидам дома со моето семејство. Целосно ме фати паника – рекла таа. Откако Даниела од САД се вратила дома во Шведска, била опкружена со поддршка од семејството, но била во контакт и со сопругот, кој сè уште не верувал дека го напуштила САД. Таа вели дека тој многупати и се извинил и и рекол дека сака да работи на нивната врска и да ја спаси нивната врска.

Никогаш не мислев дека ќе го простам изневерувањето, но толку многу се трудев да го вратам бракот бидејќи сега имаме дете. Отидовме на советување за парови и разговаравме многу еден месец. Сепак, тој никогаш не престана да зборува со неа и ме лажеше. Кога се породив, тој беше на пат со неа, сето тоа беше лага.

Дури се осмели да ме праша дали може да биде со мене и со неа, а јас реков дефинитивно не. Ако сака да биде со неа, може, но тогаш не може да биде со мене – додала таа.

Даниела вели дека за време на бременоста се чувствувала осамено, но имала доверба во својот сопруг и никогаш не се сомневала дека тој ќе замине. Таа тврди дека била тешка бременост и дека имала тешки болести, а земала лекови цели девет месеци. Сепак, таа вели дека имала многу убаво породување бидејќи мајка и била со неа цело време. Ми кажа дека се запознале кога бев во шестиот месец од бременоста. Цело време патуваше, што ми беше сомнително, но не се сомневав.

Беше многу осамена бременост, мрази слабост, па не смеев да покажам слабост и секогаш морав да останам силна. Тој направи нешто лошо, но нема да дозволам тоа да го дефинира како личност. Ја контактирав жената една недела откако се породив и и кажав дека има жена и новороденче, но таа не изгледаше премногу изненадена. Тие се уште се заедно, а таа има и деца – вели Даниела.

Даниела рече и дека верува оти жената го напишала писмото со намера да го прочита и да дознае за нив бидејќи тоа било типично љубовно писмо во кое напишала колку е среќна што го запознала, колку го сакала, како и фотографии од нив заедно. Сепак, не можеше да поверува дека и после се останала со него.

Мајка ми беше навистина тажна кога и кажав се бидејќи навистина изгледавме како совршен пар, а јас се уште сум тажна за се. Помина некое време, па се обидувам да одам на состаноци, но тешко е со мало дете. Во моментов, на TikTok, се обидувам да ја споделам мојата приказна и да допрам до жените кои биле во иста ситуација и да им покажам дека ќе биде подобро – заклучи таа.