Открив дека сопругот ме изневерува, па го ставив на тест – Било ужасно, а тоа што го дознала ја шокирало (ВИДЕО )

Откако пронашла докази за изневерување, нејзиниот сопруг одбил да и каже со кого изневерувал „за нејзино добро“, па таа поставила стапица за да открие сама. Холи Ланфер одлучила да ги искористи социјалните мрежи за да се отвори за откритието на аферата на нејзиниот сопруг и неговата шокантна реакција и побарала совет кој треба да биде нејзиниот следен чекор.

За почеток, Ланфеар призна дека е хаос и рече дека плачела три дена. Очекуваше да биде „судена“ затоа што ја сподели својата приказна на социјалните мрежи, но продолжи. Жената рече дека го фатила нејзиниот сопруг како има афера кога ги погледнала неговите пораки. Кога таа го прашала за аферата, тој одбил да открие никакви детали. Вознемирената сопруга, се разбира, имала многу прашања за ситуацијата, но тој одбил да одговори.

Пораките, објаснува таа, биле зачувани под фиктивно име, а нејзиниот сопруг отворено рекол дека нема да сподели никакви детали за аферата со неа. Тој и рекол дека тоа е за нејзино добро и дека деталите не се важни – дека се што сака е таа само да му прости и да заборави. Но, таа не се чувствуваше дека може да ја процесира ситуацијата без да знае што точно се случило. Таа им се обратила на своите следбеници и ги прашала дали требало да го следи советот на својот своеволен сопруг или да продолжи да бара одговори.

Очекувано, следбениците го „распнале“ сопругот поради неговата дрскост. Повеќето верувале дека тоа што нема да го открие идентитетот на својата љубовница значи дека се работи за некој што неговата сопруга го познава. Отпрвин мислев дека ја познацам. Тој не одлучува што да правите – рекоа. Речиси 4.000 луѓе се согласија, лајкувајќи го коментарот. Никогаш не бев омажена, но со таткото на моето дете бев 7 години. Откако ќе почнат, не запираат. Пробав и пробав… Ти посакувам добро и оздравување – го сподели своето искуство друга жена2.

По некое време веста ја објавила и Ланфеар, откако подлабоко ги истражила постапките на нејзиниот сопруг. Таа рече дека ја контактирале некои кои работеле за нејзиниот сопруг во минатото и и дале некои зачудувачки детали за тоа зошто ја напуштиле неговата компанија. Поранешните вработени тврдеа дека тој на социјалните мрежи барал да запознае локални жени, па дури и се фалел дека ја изневерил својата сопруга.

Веројатно сега само го открив врвот на ледениот брег со оваа девојка – призна Ланфеар, додавајќи дека веројатно имало повеќе љубовници. Решила да види дали нејзиниот сопруг е сè уште подготвен за афера. Се договорила со оженет пријател за кој сопругот добро знае да дознае. Ја испратила на роденден бидејќи знаела и дека нејзиниот прељубнички сопруг ќе присуствува на забавата во сабота навечер. Ланфеар призна дека и покрај се што открила, се надевала дека нејзиниот сопруг сепак ќе ја одбие жената во обид да ја поправи нивната врска. Тој паднал на нејзиниот тест и се обидел да се пресмета со пријателката на жената.

Тотално ја зеде мамката… Тотално се обиде да се пресмета со неа. Дури и откако таа го напушти барот. Посегна по неа цела сабота навечер до два часот по полноќ… – се разочара жената. Тој додава дека очајно се обидувал да ја убеди нејзината пријателка да дојде следниот ден, испраќајќи и неколку пораки, но безуспешно. Конечно, откако бил одбиен, тој одлучил да и пријде на сопругата во неделата навечер, велејќи и дека му недостига и дека сака да оди на советување. Ланфир се помири со фактот дека нејзиниот сопруг нема дилеми и дека таа „апсолутно се оддалечува“ од него. Нејзините придружници и дадоа утешни зборови, но повеќето ја молеа да остане во нејзиниот дом.

Не излегувај од дома. Останете вие ​​и децата, пуштете го, нека оди тој. Никогаш не излегувај од дома – и рекле. Друга жена го сподели истото чувство. Мој совет е прво да ја доставиш документацијата, немој веднаш да излегуваш од дома – ја советувала таа. Други беа загрижени за нејзиното емоционално здравје. Одете на советување, но не со него. Ќе ви треба терапевт информиран за траума, предложија тие.