Цеца – Сакам да мирисам на добар парфем, а не на запршка. Бракот не се одржува со готвење

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ не смета дека жената нужно треба да знае да готви и дека оваа вештина ги дефинира нејзините квалитети. Таа не верува дека патот до машкото срце води преку стомакот. Таа смета дека денес секој може да стапи во брак, но дека е успех да се одржи бракот, а тоа не се постигнува со часови во кујна.

„Сакам да мирисам на добар парфем, а не на запршка. Не ги дефинира женските квалитети само фактот дали знае добро да витка сарма и да зготви грав. Денес секој може да се ожени, но важно е да се негува и одржува тој брак, а тоа сигурно не се прави со поховано месо и мрсна супа“, изјавила Цеца за Информер.рс, чија мајка ја научила на се, но признава дека тоа не се работи во кои ужива.

„Мајка ми инсистираше јас и Лидија да научиме сè за тоа на време, но сега би излажала ако кажам дека го правам тоа. Не уживам и не ме интересира. Ајде да се разбереме, јас мора, секако да го правам тоа. Ништо од ова не ми е туѓо, туку едноставно, имам избор“, изјави таа неодамна за Ало!

Цеца кога откри како изгледа животот во вилата Ражнатовиќ на Дедиње.

„Јас и Лидија, како и нашите деца, сме многу блиски. Ние сме големо и компактно семејство кое живее заедно и така функционираме со години. Дали мама или тетка се таму во моментот кога треба да се донесе одлука направено е ирелевантно.„Моите деца работат на ист начин. Овде се е спонтано и опуштено“, изјави пејачката.