Покажала што има во фрижидерот и ги вчудоневидела сите (ВИДЕО)

Тииктокерка Ева на својот профил објави видео на кое ја покажа содржината на својот фрижидер, а луѓето се шокираа кога видоа што има во него. Покрај совршено организираните намирници, таа во фрижидер чува свежо цвеќе, витамини и врамена фотографија од нејзината мачка. За Денот на вљубените, таа постави романтична верзија на својот фрижидер во која имаше рози, шампањ, јагоди и кутија во форма на срце, а за да го направи естетскиот впечаток целосен, додаде црвено овошје и зеленчук.

На Tiktoker сепак не му треба посебна можност за совршено уредување на внатрешноста на фрижидерот. Во него секогаш има свежо цвеќе и фотографија од мачка, а посебен хит се јајцата кои ги чува во стаклен сад. Откако објави серија видеа, реакциите беа различни. Еден дел од тимот е воодушевен од беспрекорната естетика на нејзиниот фрижидер.

“Украсување на фрижидерот со цвеќиња? Јас сум за тоа!” напиша еден tiktoker, додека друг додаде: „Ја сакам оваа атмосфера! Би сакал да видам како изгледа вашиот дом“. Но, додека едни се воодушевени, други пишуваат дека тоа е целосна глупост. „Цвеќиња и фотографија во фрижидер? Девојко, не можам ни остатоци од храна да ги ставам таму“, рекол третиот, а четвртиот додал: „Па, зошто сега ми требаат цвеќиња и фотографија од мачка во фрижидер.

„Иако реакциите се поделени, сите се согласуваат дека никогаш не виделе вака совршено уреден фрижидер. Ива им одговори на хејтерите дека ужива да го украсува фрижидерот затоа што е „сама и нема деца“, па тоа ја исполнува.