ФИТНЕС ТРЕНЕР ЕДЕН МЕСЕЦ ЈАДЕ САМО ПИЦА, а 6 МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЕ ШОКИРАЛЕ ОД РЕЗУЛТАТИТЕ: Еве како да ја јадете омилената храна и да изгубите тежина

Сведоци сме на многу необични експерименти, а кога станува збор за исхраната, до сега сите главно се држеле до докажани системи и диети . Сепак, личниот тренер Рајан Мерсер реши да испроба необичен пристап. Имено, тој еден месец јадел пица за појадок, ручек и вечера , па бил изненаден од резултатите, пренесува The Sun.

Како што објаснил во своите видеа, кои редовно ги објавувал за луѓето да можат да го следат неговиот напредок, тој трошел во просек по 10 фунти дневно на предизвикот, а исто така одлучил да си направи свои пици наместо да ги нарача. На овој начин точно знаел колку калории внесува во телото секој ден, а секој ден јадел пица со различен состав за да внесе се што му е потребно за еден месец.

Решил да го прифати предизвикот, вели тој, за да докаже како диетите со дефицит на калории можат да функционираат без да мора да се откажете од омилената храна. Имав намера да нагласам не само губење на маснотии поради внесување и елиминација на калории, туку и дека не се работи за ограничување. Имено, верувам дека не треба да се ограничуваме и да се воздржуваме од омилената храна за да ги постигнеме посакуваните резултати, а сакав и да поттикнам повеќе луѓе сами да си ја подготвуваат храната дома, рече тој.

Рајан внимателно планирал диета само за пица која била во рамките на неговата калориска граница и имала многу протеини. Секој ден јадеше по 10 парчиња пица, а резултатите што следеа го изненадија дури и него. Откако го заврши предизвикот, тој стана послаб, што особено изненади многу негови следбеници на TikTok, а виралното видео во кое го бележи своето патување досега го погледнале 6,2 милиони луѓе.

Дизајнирав систем кој функционира и тоа ме доведе до мојата цел. Јадев две помали пици и една голема дневно, што е околу 10 парчиња секој ден. Покрај тоа што ги симна килограмите и ги дефинира стомачните мускули, тој успеа да заштеди и пари правејќи пици дома