НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕРИОДОТ ОД 20 ДО 26 ФЕВРУАРИ: Финансиската состојба на водолиите се подобрува, Вагите влегуваат во убава емотивна врска

Оваа недела Венера, планетата на љубовта и задоволството, преминува во знакот Овен. Тогаш Сонцето влегува во знакот Риби. Неделата што ни претстои ќе донесе многу дружење, позитивна енергија, ќе бидеме поинтуитивни и повесели. Време е да дојдат промени, само треба да бидеме мудри и да не дозволиме ненадејните емоции и бурните реакции да ги нарушат нашите цели. Погледнете што го чека вашиот хороскопски знак .

Овен Работа: Оваа недела ќе бидете активни и задоволни од работата. Втората половина од неделата носи просперитет за сите кои се занимаваат со приватен бизнис, но успехот генерално е нагласен на сите членови. Финансиите се добри. Љубов: Добра недела за нови познанства со интересни луѓе. Можност за одење во авантура. Зафатени, убави моменти со саканата личност. Избегнувајте тајни и флерт! Здравје: Добро се чувствувате. Пазете се од настинки.

Бик Работа: Оваа недела ви носи просперитет и решавање или планирање важни работи поврзани со ова поле. Вистинско задоволство доаѓа наскоро. Обрнете внимание на трошењето пари. Љубов: Можни се некои авантури, врски пропратени со еротски набој, но неделата не е погодна за влегување во нови емотивни врски. Бидете зафатени, посветете повеќе внимание на саканата личност. Здравје: Добро, можност за минлива напнатост. Најдете го изворот на вашето незадоволство.

Близнаци Бизнис: Една убава недела, што се однесува до оваа област. Ќе бидете многу ангажирани и со финансиите конечно малку полесно ќе се менаџирате, бидејќи ќе има некои поголеми приливи на пари. Една убава соработка со пријател може да ви донесе успех. Љубов: Недела полна со интересни моменти кога е љубовта во прашање. Можноста за влегување во емотивна врска, која навистина би можела да биде нешто добро, трајно и искрено. Зафатени, убави моменти, полни со страст и задоволство. Здравје: Добро се чувствувате, бидејќи енергијата ви се враќа. Доколку имало некакви проблеми, ситуацијата се стабилизира, само мала претпазливост против вирусни инфекции.

Рак Работа: Нема големи промени на ова поле. Ве очекуваат задоволство и успех. Внимавајте кога купувате автомобил или некои домашни апарати. Љубов: Не е време за влегување во нови емотивни врски, но сакате да флертувате, па на тој план ќе има аспекти на настани. Бидете зафатени, посветете се повеќе на саканата личност. Избегнувајте несогласувања. Здравје: Ќе се појават минливи проблеми со зглобовите. Одморете повеќе и дозволете си поквалитетен сон.

Лав Работа: Една убава недела во која вашите можности и сите ваши напори може да бидат наградени. Задоволни сте со вашите финансии. Љубов: Грст позитивна енергија и ќе зрачите со посебен сјај. Можеби некој што го чекате ќе ве изненади. Зафатени, убави моменти со саканата личност и планирање за иднината. Здравје: Енергијата vsm се враќа. Обрнете внимание на имунитетот.

Девица Работа: Задоволни сте од работата, само ве советувам да избегнувате несогласувања со колегите, како и да им верувате. Бидете смирени и се ќе оди според планот. Обрнете внимание на носењето. Љубов: Не е недела за започнување нови емотивни врски, ниту пак ќе влезат нови луѓе во вашиот живот. Едноставно, можни се авантури и засилени страсти со луѓе кои се веќе во вашиот живот. Здравје: Работете на вашето ментално здравје, бегајте од токсичните луѓе.

Вага Работа: Многу работи ви влегуваат во игра кога е работата во прашање. Сите важни прашања на кои долго чекавте одговор ќе бидат решени. Љубов: Љубовта ви се смешка. Ќе се случи убавата романса да прерасне во сериозна емотивна врска. Зафатен, можеби ќе ве изненади веста за новото дополнување, па ви честитаме! Здравје: Можност за привремени проблеми со притисок и мигрена.

Шкорпија Работа: Добра недела, бидејќи ќе бидете активни и успехот нема да изостане. Тестирајте ги своите способности и потиснете ги вашите граници, затоа што можете! Љубов: Ќе имате убави моменти на ова поле. На крајот на неделата може да има авантура, но не и мирно пристаниште. Зафатен, без поголеми промени во вашата врска. Здравје: Полни сте со енергија, само ве советувам да внимавате на имунитетот и на дишните органи

Стрелец Работа: Кон крајот на неделата ќе започнат многу работи. Ставете ги инвестициите на пауза, бидејќи треба подобро да погледнете на се што ви се нуди. Љубов: Прекрасна недела и ќе уживате на ова поле. Можноста за влегување во убава емотивна приказна. Окупирано, доколку имало несогласувања и тешкотии, ситуацијата се стабилизира. Убави моменти се пред вас. Здравје: Енергијата ви се враќа. Можни привремени проблеми со циркулацијата.

Јарец Работа: Можете да бидете задоволни, бидејќи вашите планови полека се реализираат. Мало незадоволство кога се во прашање финансиите, но набрзо ситуацијата се подобрува. Љубов: Многу добра комуникација со вас интересни и посебни луѓе. Ова не е време за влегување во нови врски. Зафатен, одличен однос со партнерот е возможен само ако се потрудите да избегнете несогласувања и јасно да ги изразите своите емоции. Здравје: Нема поголеми проблеми. Обрнете внимание на дигестивниот тракт.

Водолија Работа: Доколку имало прекин и проблем, ситуацијата се подобрува. Ќе бидете задоволни, бидејќи финансиите се подобруваат. Љубов: Новите познанства можат да отворат можност за влегување во врска, но не брзајте! Зафатен, планирање заеднички живот или проширување на семејството. Здравје : Внимавајте на имунитетот и кардиоваскуларните проблеми.

Риба Работа: Ситуацијата е добра кога станува збор за ова поле. Успехот и наградата за вашите напори се пред вас. Некој гледа се што правите и ништо нема да остане незабележано – еве до одличните финансии! Љубов: Нагласено е чувството да се биде заљубен и многу убави емотивни случки. Можност за одење во авантура. Не е недела за започнување сериозни емотивни врски. Здравје: Добро се чувствувате, само движете се повеќе.