Поминал 1.000 километри за да ја види девојката со која се допишува: Долго ќе се сеќава што се случило

Младиот човек патувал повеќе од 1.000 километри за да ја види девојката со која се допишувал извесно време преку TikTok. Тие никогаш нема да ја заборават нивната средба. Мет Банон (26) од Далас објави видео од неговото пливање кое стана вирално и доби стотици коментари, особено од девојките. Еден од нив посебно му падна во очи, а тоа беше Тејлор Биер од Омаха (Небраска, САД).

Таа ги пофалила неговите пливачки способности, притоа нагласувајќи го фактот дека е сингл, што е јасен знак дека треба да и одговори и да проба нешто со неа.

Тој поминал преку 1.000 километри за да ја види девојката
Како што одминуваа деновите, двајцата продолжија да разменуваат пораки на TikTok, додека во еден момент не беа изразени на барање на Тејлор, кој сакаше да потврди дека профилот не е лажен.

После тоа се договориле да се видат, а Мет патувал околу 1.050 километри за да ја види девојката во која очигледно се заљубил на прв поглед, пренесува SWNS. Беше многу поубав отколку што мислев дека ќе биде. И двајцата, малку во шега и малку вистина, спомнавме дека по првата средба мислевме дека ќе се дружиме и не очекувавме да се развие љубов. Очигледно не било така – изјавила Тејлор.

Таа потоа објави видео од нивната прва средба на социјалните мрежи, кое исто така стана вирално со повеќе од 4,5 милиони прегледи. „Фала му на Бога за TikTok“ И нашата лична средба беше подобра од очекуваното. Супер лудо е како се одвиваат работите досега – додаде таа, додека Мет ја изговори репликата: „Фала му на Бога за TikTok, нели“.

Како што пренесува новинската агенција SWNS, двајцата сега се во врска, а веќе се виделе неколку пати, без разлика што живеат далеку и мора да поминат низ аеродромски процедури за да патуваат и да се сретнат. Нивниот план е и да се среќаваат барем секој викенд во месецот.

И двајцата знаеме колку навистина се сакаме што веќе не сме заинтересирани да запознаеме некој друг. Мет се пошегува дека оваа сезона на TikTok Bachelor е завршена – додаде Тејлор.