Машките штикли со отворени прсти се чиста елеганција – Овај дедо ги победил сите модни трендови, неговите чевли ќе ве остават без здив!

Потпетиците со отворени прсти се многу популарни кај дамите, а овие модели може да се најдат во различни сорти, за кои генерално е точно дека не се знае кој е поубав.

Меѓутоа, едно видео, токму од оваа манекенка, го остави светот во шок кога се појави на социјалните мрежи.

Имено, варијантата на популарниот машки модел , со малку пониска и подебела потпетица, многу му се допадна на еден постар господин.

Ова ќебе, кое секако знае да стилизира, како што покажува неговиот моден костум, застана во ред и уживаше во удобноста на овие чевли. Некој го снимил и видеото го објавил на Твитер, а на искусните очи на твитерџиот не им недостигало фактот дека неговите прсти на нозете завршиле на не баш чист, црвен килим.