Тато седеше пред вратата од спалната соба, а причината ќе ве расплаче

Ќерката го сликала тато како седи пред вратата од спалната соба и ја објавила фотографијата на Твитер, а причината поради која тоа го направил многумина ги расплакала. Љубовта не се мери со тоа колку пати ќе кажеме „те сакам“. Бракот не е да се биде со вистинската личност, туку и да се прават вистинските работи.

Кога ќе се омажите, му ветувате на партнерот дека ќе бидете тука за него и без проблеми. Американскиот пар Џон и Марси Њуман се јасен доказ за што зборуваме. Погледнете ја за момент фотографијата и нема да верувате колку моќна се крие приказната во неа. Се започна кога 17-годишната ќерка на Макена Марсија објави фотографија од нејзиниот татко на Твитер.

Имено, нејзината мајка ја добила страшната вест дека боледува од тумор на тироидната жлезда, па морала да прима хемотерапија во спалната соба. Покрај тоа, таа мораше да биде сама и под постојан надзор. Меѓутоа, нејзиниот сопруг никогаш не сакал да ја остави сама. Тој дури и го премести своето биро пред собата за да работи, но чувајќи ја својата сопруга.

Фотографијата за кратко време беше споделена околу 7.000 пати. Џон е без сомнение прекрасен сопруг. Ова е емотивен пример за вистинскиот брак и што тој повлекува.

Споделете ја оваа приказна со другите, за да видат дека љубовта го движи и го менува светот на подобро.