Видео: Младите заиграа на само еднаш се љуби, а потоа на подиумот дојде гостин кој ги изненади сите

ХРВАТСКИОТ пејач Жак Ходек на својот Фејсбук профил објави видео од свадба на која беше изненадувачки гостин.

Младенците танцуваа на хитот на Иво Робиќ Само еднаш се Љуби, а кон крајот на песната, Хоудек полека се качи на подиумот.

Двајцата не го криеја изненадувањето.

„СЕ БАКНАЛЕ САМО ЕДНАШ. Ниту младенците знаеја што ги чека на крајот од првиот танц, ниту бендот знаеше дека ќе се пробијам во таа песна. Спонтана одлука во моментот – затоа што животот ни го дозволува тоа, и токму така треба почесто да ја прифаќаме таа игра… а потоа срцето гори… Кога ќе се изгуби тој пламен, тогаш престанува целиот жар“, напиша Жак во описот на видеото.

Видеото ги воодушеви фановите на Фејсбук на Жак. „Да ми се случеше тоа, ќе се онесвестив“, напишал еден фан. Жак направи слично нешто во 2019 година кога ги изненади младенците кои танцуваа на неговата песна Има нешто во тоа.

„Многу сум среќен и благодарен бидејќи имам можност да го работам она што најмногу го сакам! Музиката ги зближува луѓето. Ве сакам луѓе“, рече тој тогаш.