Ова осумгодишно дете е вистинската реинкарнација на Брус Ли. Кога ќе видите што прави, нема да верувате! (ВИДЕО)

Осумгодишно момче од Јапонија ги покажа своите неверојатни боречки вештини со пресоздавање на потезите на неговиот омилен херој – Брус Ли.

Ryusei ‘Ryuji’ Imai, од Нара, Јапонија, совршено ја изведува кунг фу рутината на легендарниот Брус Ли во ова неверојатно видео.

Сите веќе го нарекуваат малото момче „Мини Брус Ли“, а Рјуџи почнал да ги гледа филмовите на легендарниот актер кога имал четири години.

Неговиот татко рекол дека момчето секое утро станува во 6 часот и тренира 90 минути, а во следното видео ќе можете сами да се уверите дека сиот тој напорен тренинг навистина се исплател…