Оваа љубов е посебна: Го виде својот брат и неговата реакција ги разнежни луѓето

Кога Лук и неговата мајка доаѓаат да го земат Дејн на училиште, тој се однесува како да не го видел со години.

На TikTok беше објавено видео од нивната средба.

Братската љубов е посебна, а најдобар доказ се браќата Лук и Дејн.

Кога и да влезе постариот брат на Лук во собата, Лук не може да ја сокрие возбудата.

И кога Лук и мајка му доаѓаат да го земат Дејн на училиште, тој се однесува како да не го видел со години.

На TikTok беше објавено видео од нивната средба.

Кога момчето го здогледа својот брат, лицето му светнува и ги рашири рацете и среќно го чека на седиштето во автомобилот.

– Кога ќе ја видите вашата личност – пишува во описот на снимката која собра повеќе од милион прегледи.

Погледнете го видеото подолу.

@theunexpectedgift His person = Dane. #brotherlylove #ffl #fyp #pregnancyafter40 #over40mom #pickup #wholesome ♬ My Heart Will Go On (Love Theme from "Titanic") – Céline Dion