Несудена струјардеса се збогатила, па го натерала вереникот да потпиши бизерен договор – Сам учествуваше во правење на истиот, па го прифати

Чејлин Мартинез, инфлуенсерка од Америка, на TikTok открила необичен начин на кој се „обезбедувала“ во случај нејзиниот вереник да ја изневери. Популарната Тик Токер од Ајдахо отишла толку далеку во намерата да не стане една од измамените девојки, што со својот вереник отишла до нотар, барајќи многу бизарна работа.

Мојот вереник штотуку потпиша правен документ што го заверивме на нотар. Според договорот, ако некогаш ме изневерува, мора да ми ги плати сметките – вели таа во видео кое има над 8 милиони прегледи. Таа неколку пати нагласи дека нејзиниот вереник се заебал ако ја изневерил. Значи, ако ме изневери, се заебал – рекла идната невеста и додала дека не знае дали е премногу паметна или едноставно луда.

Во подоцнежните видеа таа објасни и од каде доаѓаат ваквите радикални потези. Имено, во следното видео таа објасни дека има проблеми со довербата, особено со парите. Наводно, како што рекла, документот сам го составил нејзиниот вереник, кој бил заверен на нотар. Од друга страна, самиот весник не сака да се прикаже, како што наведе таа, затоа што е уникатен и двајцата сакаат да важи само за нивната ситуација.

Таа се прослави со видео во кое се подготвува за интервју за работа Чајлин се здоби со светска слава на почетокот на оваа година, во февруари, кога се снимаше како се подготвува за интервју за работа. Имено, таа повикала пријателка да и помогне да се подготви за интервјуто, но не забележала дека камерата за состаноци и е вклучена. Се разбира, идните потенцијални работодавци слушнале се. И разговорот беше сè само не пријатен.

Ова се најглупавите деловни прашања што сум ги прочитал во животот – рече меѓу другото Шејлин. Подоцна погледнала во екранот и сфатила дека цело време се снимала себеси и го испратила видеото до компанијата. Па, за жал, не! Многу ми е жал, не сфатив дека се снима.

Вежбав, извинете – се извинуваше во серија, но за жал, сè уште не ја доби работата за стјуардеса за која аплицираше.

Од друга страна, компанијата во која работи сега така слушнала за неа, откако станала популарна по „случајното снимање“.