Се продава озлогласениот костим на Бетмен кој го носеше познатиот актер

Heritage Auctions го продава овој „озлогласен костим на Бетмен“ што го носеше Клуни во „Batman & Robin“ од 1997 година. Обожавателите на Бетмен можат да го купат иконскиот костим на Бетмен што го носеше Џорџ Клуни во филмот што ги разочара гледачите. Heritage Auctions го продава овој „злогласен костим на Бетмен“ што го носеше Клуни во филмот „Batman & Robin“ од 1997 година.

Филмот беше продолжение на популарниот „Бетмен засекогаш“, но не успеа „на благајните“. Во 2017 година, режисерот отиде дотаму што се извини што ги разочара обожавателите со филмот. А еден од аспектите на филмот што привлече најмногу потсмев беа костимите, особено лилјакот на Клуни. Оделото има јасно дефинирани брадавици, обликувани во панелот на градниот кош.

Аукцијата започнува на 22 јули, а понудата во сабота е 40.000 долари. Изработен од латекс, винил, смола, кожа и други елементи, костимот е склопен на манекен во природна големина со „хипер-реалистична глава на Клуни.

Облеката вклучува капа со потпис на Бетмен, наметка, мускулна туника, мускулни хеланки, ракавици и колено – високи чизми.

Костимот е петти Batsuit во модерната филмска франшиза Бетмен Познато е дека реквизитите „Бетмен“ достигнуваат импресивни цени на аукција. Во мај, реткото издание на стрипот за Бетмен беше продадено за повеќе од 1,7 милиони долари.