Девојка го одбила дечкото после првиот состанок – Добила порака која ја шокирала (ВИДЕО)

Неверојатно! Првите состаноци може да бидат во најмала рака многу непријатни искуства, а може да има и недоразбирања и расправии. Првиот „состанок“ е полн со моменти во кои или сфаќате дека навистина ви се допаѓа личноста со која сте или дека целиот овој обид за врска е целосно неуспешен, па барате цивилизиран и нежен начин да го пренесете тоа со друга страна.

Една девојка се нашла во прилично непријатна ситуација, за која речиси мислела дека ниту еден маж нема да го направи тоа. Имено, таа решила да излезе со еден дечко, но потоа сфатила дека нема „искри“ и дека не сака да продолжи да се гледа со него.

Девојката учтиво му објаснила на момчето дека не чувствува никаква „романтика“ меѓу нив и дека мисли дека нивната врска нема да успее, но се чини дека момчето не го сфатила баш најдобро овој одговор. Кога се вратила дома, добила запрепастувачка порака. Несомнениот маж и ја испратил сметката за вечера, што значело дека мора да му ги врати парите што ги потрошил.

Бројката на сметката била речиси 4.000 динари, а девојката останала запрепастена. Во видеото на TikTok таа го објави доказот, поточно пораката што ја добила, наведувајќи дека е шокирана од неговиот потег. Еве ја гледаме фактурата што ја добив по „неуспешната средба“. Не се шегувам. Рок – што е можно поскоро. Му реков дека сепак не сакам да бидам со него и ова е одговорот.

Мислам, дали некој би го направил ова? Не ми се верува – рекла девојката и додала дека се понудила да ја плати вечерата. Само да појаснам, неколку пати се понудив да платам и тој беше крајно упорен. Тој рече дека не се работи за пари, туку за принцип. Нема да барам да платам – објасни таа.

@fifihopes Sorry mate, no refunds allowed 🤣 #firstdatefail #firstdatestories #datingstories2022 #moderndatingbelike #moderndatingishard #menbelikethat ♬ original sound – Fiona Hope