99 – годишен дедо се разведил од бабата (96), причината е непотребна затоа што поминало веќе подолго време од тоа

Оваа година дефинитивно досега ја одбележаа разводи. Се започна со реалното шоу „Ти за мене, јас за тебе“ снимено во судницата меѓу Џони Деп и Амбер Херд, а заврши со тоа што Пајк ја изневерува Шакира со некое дете таму.

Ди Каприо и неговиот комплекс „под 25“ се обидуваат да излезат на врвот во однос на бизарноста во љубовните и брачните врски, а потоа речиси 100-годишните анонимни баби и дедовци од Италија на сите им ја расипуваат славата.

Имено, 99-годишен Италијанец поднел барање за развод од 96-годишната сопруга по 77 години брак, а сето тоа затоа што нашол докази за аферата што ја имала неговата сакана пред 60 години.

Ги најдов буквите во комодата. Мажот, идентификуван во судските документи како Антонио Ц., пронашол љубовни писма разменети меѓу неговата сопруга и нејзиниот поранешен љубовник во стара комода неколку дена пред Божиќ, а приказната дури сега станала јавна, пренесува „abcnews“.

Тој се соочил со сопругата Роза Ц., која наводно ја признала аферата и се обидела да го убеди да не се откажува од нивниот брак.

Сепак, и покрај тоа што поминаа осум децении заедно, презираниот Антонио Ц. продолжи со бракоразводната постапка. Во нивниот долг брак тие имале пет деца, дванаесет внуци и едно правнуче, се наведува понатаму. По потекло од Сардинија, Антонио Ц. наводно се запознала со Роза Ц. во 1930-тите додека служела како дел од италијанските карабинери – вооружените сили – во нејзиниот роден Неапол .

Италијанскиот печат ја посочи јужната крв на парот како „активатор“ на раскинувањето. Кога разводот на Антонио и Роза Си ќе биде конечен, тие ќе станат најстариот разведен пар, преземајќи ја почесната титула од Британците Берти и Џеси Вуд (98), кои се разведоа во 2009 година по 36 години брак. prneosi „ Ново “.