Семејство случајно резервирало мини викендица: пишувало дека има место за четворица

Кајли Киф објави видео на TikTok во кое го прикажува изнајмувањето за одмор што го изнајмил нејзиниот татко.

Имено, таткото резервирал мала куќа во Њујорк која ја нашол на интернет, а во неа пишувало дека има место за четири лица.

Затоа, четиричленото семејство заминало на излет, а со нив и двете кучиња. Кога стигнале до целта, биле шокирани од изгледот на куќата.

Ќерката Кајли ја снимила нивната реакција кога стигнале до куќата и тоа видео е прегледано 33 милиони пати.

– Татко ми виде дека има место за четворица и дека цената е ниска, па резервира без размислување – рече таа. Куќата има 10 квадрати.

@kyliekeefe2 so my dad rented this Airbnb for four people and 2 dogs for two nights #fyp #airbnb #tinyhome ♬ original sound – Kylie Keefe