Дали е ова истата личност? Гори Тик ток – Оваа девојка кога ќе стави шминка не личи на себе

Неверојатно! Моќта на шминката е огромна, а често се случува вештите раце на шминкерот да бидат способни да ги истакнат нашите најубави црти на лицето и да ги сокријат несовршеностите. Но, што се случува кога има целосна промена на личниот опис? Шминката може да се користи за многу работи – да ја истакнете вашата природна убавина, целосно да го промените вашиот изглед или да ја зголемите вашата самодоверба.

Сепак, некои луѓе тврдат дека употребата на козметика е измама и дека шминката носи сосема погрешна порака доколку нечија трансформација е премногу драстична. Имено, американската инфлуенсерка Лони редовно ги објавува своите мејкап трансформации на социјалната мрежа TikTok, а тука спаѓаат и сликите пред и потоа кои ги прикажува заедно со нејзините туторијали.

Во една од плочите ја гледаме подготвена за излегување со измазнета коса, голема количина шминка на очите и напучени усни, а над сликата има натпис дека луѓето често и го оставаат во коментарите на нејзиниот профил. – “Вие сте толку убави!”.

Во следниот кадар Лони се прикажува во сосема поинакво издание, со коса во пуштено опавче и без навестување на шминка. Покрај тоа, таа дури и намерно ја спушти брадата, за да ја истакне разликата и контрастот помеѓу овие две појави.

Духовитата девојка дури се пошегува за промената што ја покажа во спотот, па реши да пушти песна во позадина на спотот, чиј стих гласи „Девојко, тоа не сум јас“.

Мојата горна усна е најголемата измама! – додаде таа во коментарот. Корисниците на таа социјална мрежа се плашеле да видат драматична промена, а ова видео сега има дури 7,9 милиони прегледи.

Колку луѓето биле фасцинирани од впечатливата трансформација доволно говори и податокот дека собрал 1,2 милиони лајкови и повеќе од 5 илјади коментари, пишува порталот Sun.
з