„Луѓето се чудат кога ќе им кажам колку години имам“: Девојка си ја уништи кожата само поради ова (ВИДЕО)

Зависник од солариум, последиците се страшни Девојката по име Камила Соренсен неодамна привлече големо внимание поради нејзиниот тен, бидејќи нејзината љубов кон исончаниот тен лесно може да се нарече зависност. Негативните луѓе пишуваат дека поради моето исончано тело изгледам како да имам 40 години, но баш и не ми е гајле“ Сите сакаме малку да се сончаме и многумина ќе признаат дека самите на себе изгледаат поубаво и попривлечно кога кожата ќе им стане за нијанса потемна.

Таа неодамна призна дека нејзината самодоверба вртоглаво расте кога е „црна“, а поради многуте негативни коментари за нејзиниот изглед, дури и обвинувањата дека се обидува да ја „промени својата раса“, побарала од луѓето да престанат да ја осудуваат. Црниот риболов стана тренд во последните неколку години, а за тоа беа обвинети познати личности како Рита Ора и Ким Кардашијан.

Црниот риболов е кога белите луѓе користат вештачко потемнување, филтри и шминка за да манипулираат со карактеристиките на лицето или телото, за да направат да изгледаат како да имаат некакво африканско, арапско или шпанско потекло или да изгледаат дека се од мешана раса. Сепак, не е само ова многу проблематично прашање што ја направи Камила вирална од сите погрешни причини.

24-годишната девојка остави многумина изненадени откако ја откри нејзината вистинска возраст. За многумина зависноста на Камила од исончаното тело додаде години на нејзиниот изглед, а некои велат дека изгледа како да има 40 години. Ова се само дел од коментарите на таа социјална мрежа:

Доказ за тоа колку сонцето е штетно и го забрзува стареењето на кожата. Те молам не! Кога си толку црна, изгледаш многу постаро, и напишале корисниците.