ЕДНАШ СЕ ЖИВЕЕ! ТОА Е СЕКАК ЗА КРЕДИТ НА 12 РАТИ: Вирален хит! Вака сопругот гледа 10 дена одмор во Грција

Патувањето со семејството е авантура сама по себе. „Мамо, гладен сум“, „Тато, сакам да ти скокнам од рамениците“, „Маж мој, купи ли лубеница?“, „Жено, изгорена сум“, „Не ми се јаде дека, сакам ова, на таа плажа е поубав песок, ајде, оди земи си пченка“.

Токму затоа објавата на Андрија Ристиќ во рамките на групата на Фејсбук, „Грчка живот“ стана вистински вирален хит. Имено, тој на хумористичен, духовит и по малку саркастичен начин покажа како изгледа семеен одмор од гледна точка на сопругот, особено кога станува збор за шопинг на одмор.

Неговата објава која насмеа многу луѓе ви ја пренесуваме во целост:

Резервоар од 60 литри 100 евра. Ние со службени коли нула тој, тој Сместување 50-60 евра од ноќ, може и помалку, но обично е скапо.

Ден 1. Појадок Тиропита, чоколадно млеко 7-8 евра, фрапе на плажа 8 евра (се пие цел ден), две гиро со пијалок 10 евра, сладолед 2-3 евра.

Ден 2. Сеедно, готвење на макс. Се живее само еднаш, онака, кредитот е на 12 рати. Гирос се подразбира. И кул Mythos.

Ден 3. Повторно исто, извлечени пиштоли. Се караме на плажа, се јавуваме со другите членови на глутницата. За ручек ставаме пица и малку салата. Упс, останаа уште 15 момци. Гиро вечера се разбира. Тој објавува слики на Инстаграм. Неи Пори засекогаш со целото мое срце.

Ден 4. Први знаци на нервоза. Жената се жали дека се јадат само гиро, а рибниците се полни. Не разбираш што не е во ред со гирото, но сепак попушташ. Сепак, следната ноќ. Вкупно чини околу 20 евра за денот.

Ден 5. Нема појадок, има кафе и лежалки. Вечера во рибна таверна, на плажа, со нозете во песок. Октопод и каламари, тиквички, грчка салата, домашно вино, десерт. 60-70 поротници заминуваат.

Ден 6. За појадок се најде намазот што го донесовме. Ни недостасуваат лежалките бидејќи песокот е добар за ‘рбетот. По цел ден удираме со тие дрвени рекети за да убиеме време. Гиро нема, уште се држиме за храната од синоќа. Чини 5 евра за Mythos. Ден 7. Спиеме подолго и го прескокнуваме појадокот, но и онака не брзаме да ги окупираме лежалките. Целиот пат го исправив рбетот. Одмрзнете ги сармиката и пржените шницли (кои можат да траат долго). Трошоците се мали.

Ден 8. Сеедно. Нема повеќе слики на Инстаграм. Потребно е долго време да се оди на плажа за да се фати последното сонце. Кисело и солено се враќаме низ град додека населените туристи одат по кафани (се само на 4-5ти ден).Трошоци макс 10 евра. Ден 9. Слушате дека се спомнува некој шопинг во Солун. Смислувате план.

Ден 10. Враќање. Од рано наутро почнувате кавги и кавги. Возете назад, молчете, лути еден на друг. Ви недостасуваат Космос, Мега аутлет и други нагазни мини. Се фаќате за обиколницата и само на линијата на фронтот во Солун можете да здивнете. Го започнувате процесот на помирување.

Лесно враќање назад со застанувања за извршување на физиолошките потреби. Се разбира, ви недостасуваат ѓевреците. Историски канал.

Оние што имате деца, сметајте на крофни, пченка, забавен парк, таа рака што вади глупави мечиња. Брат на брат троши 60-70 евра за тоа.

Ако одите на одмор со љубовникот, се што е напишано погоре не важи.