Мајката била зачудена кога ја споредила сликата од ултразвукот и нејзиното новороденче

Една мајка останала зачудена кога ја споредила сликата од ултразвукот и положбата во која спие нејзиното бебе, па веднаш ја споделила со сите. Нашите деца се прекрасни мали суштества кои секојдневно не изненадуваат. Нивната прва насмевка, насмевка и чекори се нешто прекрасно. Но, една мајка забележала нешто необично во положбата во која спие нејзиното бебе и веднаш го споделила со сите.

Сега нејзиното откритие го обиколува светот и сигурно пријатно ќе ве изненади и насмее. Сара Келехер го сподели своето откритие на Фејсбук. Таа не можеше а да не се насмее додека го пишуваше описот: „Отидов на мојот прв ултразвук кога имав 18 месеци, а секоја коска во телото на моето бебе беше фотографирана. Изгледаше малку како крампус или скелет.

Кога го видов повтореното скенирање од ултразвукот во 39-от месец, мислев дека моето бебе е преслатко, но искрено, ми беше мило што немаше рогови судејќи според првата слика. Невообичаено е да се добиваат толку јасни слики толку доцна во бременоста, но жената што направила ултразвук знаела како да се движи низ матката. Многу сме среќни што ги добиваме овие слики.

Отпрвин не ја видов врската до сликата со ултразвук кога го видов моето бебе како спие со кренати раце. После неколку недели видов слика од ултразвукот на фрижидерот на свекрва ми и тогаш ме удри. Сè уште го прави тоа. Тој се уште е целосна „сенка“. Ставив две слики една до друга и се изненадив колку се слични – до најмал детал. Решив да направам објава на Reddit затоа што мислев дека другите ќе уживаат во нешто толку необично.

Во исто време, многу е убаво да се има некој контакт со надворешниот свет додека се грижиш за новороденче. Понекогаш се чини дека нема ништо друго освен јас, моето бебе, моите гради и каучот. Мојот син навистина ми го промени животот. Понекогаш го гледам и плачам затоа што многу го сакам. Тој е многу опуштено бебе. Нахранете го, менувајте му пелени и галете го и тој е среќен. Мајка ми вели дека мојот сопруг Рос и не знам колку сме среќни што го имаме таков.

Првиот месец од животот имал анемија и многу долга жолтица, поради што почива под сина светлина. Секој втор ден одевме на лекар да му ја провериме крвта и еднаш моравме да останеме два дена во болница, но тој сето тоа храбро го издржа. Татко му сака да му смислува песни и да му ги свири, и секогаш се труди во песните да внесе се што е римувано со неговото име.

Секогаш кога ќе ми се насмее се топам. Срцето ми експлодира кога пред некој ден ја испушти првата смеа. Тој е навистина опуштен како што изгледа. Секогаш се трудиме да го предвидиме она што му треба за никогаш да нема причина за плачење. Сметаме дека сме среќни и се трудиме да не ги сфаќаме несериозно овие моменти на хумор.

Едвај чекам да видам во какво дете ќе се претвори ова бебе. Едвај чекам да ја слушнам бојата на неговиот глас. Мојот сопруг свиреше гитара на мојот стомак кога бев бремена, а јас бев во мјузикл во вториот триместар, па ние сме љубопитни дали тоа влијаеше на него. И секако, едвај чекам да ми каже „мамо“ за прв пат“.

Од моментот кога му се развиле рацете, синот на Сара спиел во една положба. Не можела да поверува дека неговата навика од утробата останала и кога се родил – тој е вистинско мало слатко.