Оваа жена ја гледала фотографијата од својата венчавка, а потоа открила детал кој и го скршил срцето

Доколку се препознаат навреме, овие болести можат успешно да се лекуваат. Свадбената фотографија на овој брачен пар криеше неверојатна тајна. Нејзиниот сопруг некое време се однесувал чудно, а набрзо откриле дека има тумор на мозокот. По венчавката Ема и Џастин Котијар од Велика Британија со нетрпение го чекаа планираниот меден месец. Немале поим дека патувањето ќе се претвори во кошмар.

Едно утро Џастин почнал да и вика, велејќи и да излезе од собата. Неговото однесување ја шокираше, бидејќи беше бремена во седмиот месец. Недолго потоа, лекарите откриле дека тој боледува од агресивен и смртоносен тумор на мозокот . Тие му рекле дека со хемотерапија , третман и итна операција, ќе можат да му го продолжат животот за две години. Младиот брачен пар бил шокиран од ова сознание.

И покрај стресните ситуации низ кои поминала, Ема во 2015 година го родила здравото девојче Миа. Во тој период почнал со хемотерапија. Ќерка си ја гледал само за викенди. Четири месеци подоцна, беше откриено дека туморот расте и дека метастазирал . Ема верувала дека му останале само уште две недели живот, па решила да го врати дома од болница. Успеал да живее уште малку и го видел својот 30-ти роденден и следниот Божиќ.

Во мај 2016 година, Џастин почина. Оттогаш, таа се занимава со хуманитарна работа за да им помогне на луѓето кои боледуваат од истата болест. Симптомите на оваа болест се исклучително агресивни и можат да бидат погубни за околината. Како што се сеќава Ема, нејзиниот сопруг се однесувал малку чудно дури и пред свадбата. Денеска кога ќе ги погледне свадбените фотографии, појасно и е зошто било така.

Ема верува дека нејзината приказна ќе биде инспирација за луѓето да ги забележат фаталните симптоми и можните болести на време, пред да биде предоцна. Доколку се препознаат навреме, овие болести можат успешно да се лекуваат.