„Ја запознав на 19, кога беше бебе“: Има две децении разлика меѓу нив, а сега чекаат заедничко дете

„Кога сме заедно не ни забележуваме дека е толку постар од мене, само сивата брада го дава. Тој ќе биде најдобриот татко! Рич Фиту Томкинсон (48) останал шокиран кога во разговор со мајката на својата партнерка открил дека всушност ја запознал Иви (29) многу порано отколку што мислел.

Речиси три децении подоцна, Рич и Ајви се во брак и наскоро очекуваат бебе. Беше малку чудно кога сфатив дека ја запознав Ајви кога беше бебе, но тогаш секако немав поим дека вака ќе завршиме. Сега се смееме на тоа.

Годините за нас се само бројка и никој не може да знае во кого ќе се заљуби – изјави Рич, кој се присети дека Ајви ја запознал во деведесеттите кога мајка и ја донела како бебе во близина на неговото работно место во тоа време. Поради разликата во годините, луѓето на улица често мислат дека Рич е татко на Ева, но кога ќе ги запознаат, гледаат колку добро работат како пар.

Воопшто не ни пречи разликата од 19 години. Да се ​​омажам за Ајви беше најдобриот ден во мојот живот и многу сум возбуден што ќе добијам дете со неа – додаде тој. Еви вели дека била малку чудна кога слушнала колку долго Рич всушност ја познавал, но додава дека тоа не и пречи.
Тој е толку смешен и има најголемо срце. Кога сме заедно не ни забележуваме дека е толку постар од мене, само седата брада го издава.

Тој ќе биде најдобриот татко – изјавила Ајви. Двојката се запознала во бар во кој работела Ајви. Тие се венчаа во јануари 2022 година, три години по нивната свршувачка бидејќи венчавката беше одложена поради короната.

Нашите семејства и пријатели можат да видат колку сме среќни. На почетокот мислам дека никој не очекуваше да издржиме, дури ни ние, но сега сме среќно венчани и очекуваме дете – заклучи Рич.