Трудницата во 35 недела излезе на подиумот и ја воодушеви публиката со своите салса потези

Бременоста различно влијае на сите жени.

Некои лежат во кревет со месеци, додека други се поактивни од претходно.

Оваа трудница заслепуваше на подиумот во високи потпетици и прекрасен накит и волшебна фризура.

По неколку месеци гледање како другите танцуваат, оваа талентирана девојка сакаше повторно да блесне.

Според научниците, танцувањето е еден од најдобрите начини да останете активни.

Доколку не сте под посебен надзор на лекар, велат дека танцувањето помага при флексибилност, го одржува мускулниот тонус и е важно за активноста на срцето и белите дробови.

За среќа, оваа девојка е доволно здрава и навикната да танцува, па може слободно да се движи на подиумот.

Тој одлично го познава секој дел од кореографијата и изгледа одлично заедно со својата партнерка на овој настап.

Погледнете го и споделете го видеото со вашите пријатели: