Со месеци разговараа на телефон: „Патував од Шпанија за да ја сретнам но таа како да исчезна“

Напишано од Јелена Крамар Овој неуспех не го поколеба решителниот Дејвид да се обиде повторно, па откако разговарал со друга жена, вторпат полетал за Велика Британија, но ниту таа жена не се појавила. Тој не разбира што се случува Дејвид Стивенсон (32) имал големи надежи пред својот прв состанок, бидејќи со жената бил на телефон до доцна во ноќта со „месеци“

Меѓутоа, кога пред еден месец дошол во ОК од Шпанија за да ја запознае лично, тој вели дека таа „одеднаш исчезнала“, оставајќи го полн со „чисто разочарување“. Сепак, овој неуспех не го поколеба решителниот Дејвид да се обиде повторно, а откако разговарал со друга жена, пред неколку недели полетал по втор пат.

За жал, повторно, тој не требаше да биде. Кога Дејвид слета на аеродромот во Бристол, жената со која договорил состанок се откажа, тврдејќи дека има Ковид и признава дека е „многу лошо време за неа да оди на состанок“. Дејвид не и верува. Во снимката што ја објави на TikTok се гледа пргавиот Дејвид како седи на аеродромот во Бристол, со следно видео кое открива дека тој повторно е „остварен во дух“ од девојката што требаше да ја сретне.

Таа девојка веќе ја запознав порано, пред околу еден месец отидовме на неколку состаноци, но потоа морав да одам во Шпанија – рече тој. Се беше одлично и одлетав назад во Шпанија. Тешко е да излегувате кога живеете во друга земја. Но, јас сум подготвен да вложам труд. Секој ден разговаравме по телефон и овој пат се вратив во Англија со план повторно да се сретнам со неа. Но, таа престана да одговара на моите повици – рекол Дејвид.

Во моментот кога се вратив во Англија, таа престана да одговара на телефон, одговарајќи на пораки. Се вратив на британско тло и ништо. Тоа е чисто разочарување. Вложувате толку многу часови од вашиот живот во оваа личност – од телефонски повици, пораки. Сите. А потоа те оставаат како да си дух – рекол Дејвид. Има само 24 часа во денот и отстапуваш часови од твојот ден за таа личност и свесен си дека си во ранлива положба и тогаш те игнорираат и те оставаат. Воопшто не е убаво чувството – изјави Дејвид.

Сеќавајќи се на уште еден катастрофален состанок, Дејвид, кој по потекло е од Нотингем, рече: „Утрото ѝ испратив СМС и велев дека штотуку пристигнав на аеродромот. Не добив одговор. Како и да е, скокнав во авионот’.

@david2stevenson Am i about to be ghosted again? #Airport #flying #longdistance #date #dating #over30 #single #romance #fyp #foryou #foryoupage ♬ Surrender – Natalie Taylor


Кога излегов од авионот, видеото што го снимив за духовите почна масовно да се гледа и коментира и мислам дека таа можеби го видела. Ми испрати порака дека има Ковид19, дека целосно го одбива времето на датумот и дека и е многу жал. Апсолутно не и верувам – рекол Дејвид.

Да имаше Ковид, ќе ми пратеше порака претходниот ден и ќе ми речеше „Дејвид, навистина ми е жал, но болна сум“. Не игнорирате некого на денот кога сте закажале состанок. Мислам дека тоа беше лесно ’излегување’ од датумот, а јас сум доволно возрасен и мудар да читам меѓу редови – изјави Дејвид.

Сепак, сè не е изгубено, а поранешната реалити ѕвезда вели дека „се уште има шанса за романса“. Од друга страна, тој се пофали дека по видеото кое стана вирално, добил многу пораки од слободни жени, пишува британски Мирор . Она што е интересно е тоа што, околу два часа подоцна,една девојката одговори на една од моите приказни на TikTok.

Таа работи во еден бар во Ексетер и ме покани на забава утре која ќе биде полна со слободни жени. Тоа е случајно – но зошто да не? – Дејвид се пофали со новите случувања на TikTok. Морам да си одам дома во понеделник, па имам уште шанса за романса овој викенд. Не мора да се случи романса, но јас сум за запознавање луѓе, стекнување нови познанства додека сум тука – вели тој во видеото.

Вчера една жена ми испрати порака дека е во центарот на Бристол и дека треба да се видиме на пијачка – на крајот рече. Тој додаде: „Имаше доста реакции на видеата. Нема да лажам, преплавен сум со пораки’.

И сега сите нетрпеливо чекаат да дознаат како помина датумот и забавата во Ексетер и дали има некаква новост.

@david2stevenson So who wants a party in exeter? @QuaysideDistillery #Party #dating #single #speeddate #over30 #ceo #fyp #foryou #foryoupage #exeter #david2stevenson ♬ Epic Music(863502) – Draganov89