СЕ ВСЕЛИ СО ДЕЧКОТО ВО СТАН: Плаќа кирија и нема поим кој е СОПСТВЕНИКОТ! Луѓето не веруваат во тоа што таа го смислила

Луѓето не веруваат во тоа што таа го смислила

Девојка по име Џејни на својот профил на TikTok откри шокантна тајна која долго време ја криела од своето момче. Имено, нејзиното момче ѝ плаќа кирија на куќата, а таа нема поим дека таа е газдата.

Џејни открила дека имотот го поседува пет години, а таа и нејзиното момче почнале да живеат заедно дури пред една година.

Таа открила и дека нејзиниот партнер немал поим дека парите за кирија што ги плаќал и одат директно на неа.

Во видеото кое го снимила во својот автомобил, таа дополнително објаснила:

Ја плаќа киријата и сите главни сметки. Тој не знае дека јас сум сопственик и дека го поседувам ова место веќе пет години. Значи, неговите плаќања одат директно кај мене. Мислите дека ќе се налути – ги прашала своите следбеници.

Нејзиното видео откако е објавено е прегледано 1,3 милиони пати, а реакциите се различни.

Еден маж ја критикуваше:- Тоа е толку погрешно. Тоа покажува дека само го искористувате. Кутриот. – Факт е дека тој никогаш не го сретнал својот газда за мене – напишал друг, додека трет додал: -Можеби е лага, но тој сепак мора да ја плати киријата толку скромно што тоа е фер трговија.

Некои ја поддржаа Џејни и рекоа дека е за безбедноста на нејзините финансии доколку ја прекинат врската. Една жена ѝ напишала:- Сестро, го проби шифрата што не знаевме дека ни треба, ти се поклонувам. -Вискам од смеа, ти си брилијантен – напишала друга жена, пренесува DailyStar.